O PRIRODZENOSTI, TALENTE, ŠŤASTÍ, NAPLNENÍ A POZNANÍ SAMÉHO SEBA


To, že sa narodíme v určitý čas na určitom mieste má svoj zmysel a ovplyvní nás to v momente prvého nádychu. Nikdy to nezmeníme. To, čo sme dostali navyše od ostatných. Našu jedinečnosť, talent, predpoklady. 


Aj lev sa narodí levom a nikdy sa z neho nestane srna. Človek sa tiež narodí tým, kým skutočne je a mnohí si myslia, že  môžu všetko zmeniť. Že sa môžu naučiť aj to, čo nie sú. Čo v sebe nemajú. Tak sa ženú za zmenou seba samého.


A tak Tigre žijú ako Opice, Kone sa chovajú ako Kohúti a Prasatá sa pasujú za Drakov. Premaľujte ale tigra na zebru a chcite po ňom, aby žil v stáde, alebo prerobte zebru na tigra a chcite po nej, aby žila sama v džungli. To by asi nešlo. A presne tak to je aj s ľuďmi, ktorí sa snažia žiť inač, než ako sa narodili. Každý človek má svoj vrodený talent. Každý jeden. A ten talent má každý na to, aby ho využíval. Aby priniesol svetu niečo svoje. Musíme tento talent a predpoklady využívať a stať sa v tomto talente majstrami, pretože len tak môžeme byť užitoční ostatným. Ak budeme sami sebou a kým skutočne sme. Ak sa totiž budeme snažiť byť niekym iným, nebudeme skutočne šťastní a neprežijeme svoj naplnený život. Nebudeme prospešní okoliu, pretože mu nedáme to, čo skutočne máme – svoj talent. 


Kto by chcel chodiť k pekárovi pre toaletný papier, alebo k zubárovi pre okuliare? Bohužiaľ tak to dnes vo svete vo väčšine prípadov chodí. Talentovaní lekári sú právnikmi, z maliarov sú ekonómovia, talentovaní sochári sú administratívnymi pracovníkmi. 


Ak nežijete svoj život, tak ho nikdy nemôžete naplniť. Pretože len naplnený život prináša šťastie. Musíte teda poznať svoje JA, svoj prirodzený talent, potenciál. Príroda nevytvorila nič bez svojho zmyslu a všetko tu má svoju úlohu. Každé zviera, rastlina, človek. Preto sa našej práci často hovorí “povolanie” – to, k čomu sme boli povolaní. A koľko ľudí skutočne vykonáva svoje povolanie?

A k čomu ste boli povolaní Vy? Poznáte svoj prirodzený talent a predpoklady? Rozvíjate ho, zdokonaľujete sa, ste majstrami svojho talentu? Je to, čím prispievate svojmu okoliu skutočne tým, s čím ste prišli na tento svet? Ak nie, radi Vám pômožeme tento Váš talent poznať. Stačí nás kontaktovať mailom a objednať sa na konzultáciu. Na osobnom stretnutí urobíme analýzu, a typológiu charakteru Vašej osobnosti. Budete presne vedieť, kým ste, prečo tu ste a aký talent máte rozvíjať a rozdávať ostatným. 


Buďte tým, kým ste a nebudete šťastní len Vy, ale aj Vaše okolie. 


-feng shui MH-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *