DRAK V ČÍNSKOM HOROSKOPE – PREDURČENIE NA VEĽKÉ VECI

Drak spolu so zajacom a tigrom patrí v čínskom zverokruhu k energii dreva. A ak ste DRAK, tak by ste mali využívať jeho schopnosti, talenty a prednosti, či už v práci, obchode, koníčkoch, alebo vzťahoch.


Drak je vizionár. Letí vysoko nad ostatnými zvieratami zverokruhu a už z diaľky vidí príležitosť, nebezpečenstvo, problémy a riešenia. A ukazuje ostatným, čo majú robiť. Na všetko má nápomocné osoby, ktoré ho následujú a počúvajú. A pomáhajú mu v dosahovaní jeho cieľov, v práci, kariére atď.

Je veľmi chytrý, vnímavý a inteligentný a túži po poznaní a ďalšom vzdelávaní. Dokáže nájsť okamžité cesty z problémov a neobvyklé, efektívne a rýchle riešenia, preto je vhodné ho nasadiť na riešenie zložitých situácií, z ktorých dokáže úspešne výjsť.

Má nadhľad, je veľkorysý a neznáša maličkosti, detaily. Je stvorený na veľké veci a pri ich dosahovaní často zabúda na ostatné.


Často býva detinsky naivný a nie je schopný zákerností. Na život sa díva veľmi odvážne.

Drak oplýva silou, zdravím a energiou. Jeho riešenia vám vyrazia dych, dokážu zmeniť svet, no pre veľké veci nedokáže spoznať vlastné dieťa, keď doňho vrazí na ulici. Jeho naivitu často možno nazvať hlúposťou. Nechá si nahovoriť čokoľvek. Je ale veľmi otvorený a nie je malicherný.

V snahe o dokonalosť kladie vysoké nároky jak na seba, tak aj na svoje okolie. Je tvrdohlavý a často hovorí veci, o ktorých dôkladne nepremýšľa, no aj tak je dobré dať na jeho mienku, pretože má dobrý úsudok. Vidí všetko z výšky, skôr ako ostatní. Je to rodený vodca. Chce byť v čele a stredobodom pozornosti.


Drak dokáže vykonávať každé povolanie a v každom bude úspešný. Ak sa venuje veľkým veciam, dosiahne svoj cieľ. Má rád risk, hazardné hry, šport. Musí byť neustále v pohybe. Často mení miesto pobytu, bývania a taktiež zamestnanie. Rovnako mení aj priateľov – ako rukavice.

Pre svoj egoizmus nevidí cenu iných ľudí. Je výbušný, netolerantný, netrpezlivý, nadutý. Svoju zlú náladu si často vybíjajú na ostatných.


Potrebujú veľký priestor, vysoké stropy, dostatok svetla. Musia mať potrebnú voľnosť, aby mohli lietať.


Ak ste drak, využite tieto predpoklady pri voľbe povolania a kariéry. Ste predurčení na veľké veci a rodení vodcovia. A ľudia vás budú následovať. Ale pozor, je dôležité poznať celý svoj astrotyp, v ktorom býva viac, ako len jedno zviera a tie sa navzájom ovplyvňujú. Môžete mať v sebe výraznejšie práve iné zviera, ako je drak. Preto pozor na lacné, časopisové horoskopy, ktoré nie sú šité na mieru.

-feng shui MH-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *