KRUHOVÝ TRÉNING: VÝSLEDKY CVIČENIA ZA TÚ SVALOVKU STOJA

Rozdiel medzi kruhovým tréningom a cvičením v posilňovni je v tom, že vo fitness centre sa zameriava každý sám na seba, zatiaľ čo kruhový tréning nemusíte cvičiť iba individuálne, ale aj v spoločnosti iných ľudí, pričom rozvíjate súťaživosť – povzbudí vás, že v tom nie ste sami a vzájomne sa donútite zvyšovať svoje výkony.


Kruhový tréning je kombináciou silového tréningu, kardiotréningu a cvičenia s vlastnou váhou, takže o stereotype nemôže byť reč. Ide o „fullbody“ tréning, ktorý formuje postavu a zlepšuje fyzickú kondíciu. Spaľuje tuky a zároveň posilňuje svalstvo celého tela. Striedajú sa pri ňom aerobné a neaerobné cviky, pričom sa cvičí v kruhu na stanovištiach, medzi ktorými sa cvičenci presúvajú. Intenzívne a bez prestávky. Každé stanovište sa venuje inej časť tela.

Dôležité je od začiatku do konca cvičiť naplno a tak posúvať svoje fyzické, aj psychické limity. Kruhový tréning sa pritom hodí jak pre začiatočníkov, tak pre pokročilých.


Cieľom kruhového tréningu je:

– zvýšenie fyzickej kondície

– nárast svalovej hmoty

– spevnenie postavy

– redukcia tuku


Pre ten správny efekt je potrebné cvičiť pravidelne a s kvalitným cvičebným plánom, ktorý si môžete zostaviť aj na doma, keďže ku kruhovému tréningu vám postačí váha vlastného tela. Výpady, rôzne typy drepov, angličáky, výstupy na stoličke, kľuky, skracovačky, sedľahy, planking, skipping …. . Časom si môžete pomôcky k cvičeniu dokúpiť. Sú ľahko dostupné cez internet, alebo v každom športovom obchode.

Ak však vyrazíte medzi ľudí, užiť si to v telocvični s inými cvičencami, využijete aj nakladacie činky, závažia, kettlebelly, fitness dosky, overbally, posilňovacie gumy, jednoručky, balančné podložky … , takže pestrosť cvikov je zaručená. Ak máte záujem o takýto druh tréningu, neváhajte nás kontaktovať. Venovať sa vám bude náš skúsený inštruktor. Pod jeho vedením prebieha pred tréningom zahriatie organizmu jednoduchými cvikmi, aby sa svaly pripravili na záťaž. Až potom sa začne samotný tréning, z ktorého vás na druhý deň bude bolieť telo. Ale tak to má byť. Medzi jednotlivými stanovišťami sa cvičenci pohybujú na zaznenie gongu, alebo na povel trénera. V krátkych intervaloch tak podáte maximálny výkon a vyplavíte veľké množstvo endorfínov.

Medzi kolami sú krátke pauzy a po cvičení samozrejme strečing, aby sa predišlo bolestivej svalovke. Každý kruhový tréning je iný a obmieňajú sa cviky, aj cvičebné pomôcky.

A nezabudnite na to, čo mnohí radi zanedbávajú – brucho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *